Сирия заменя 2130 затворници за 48 иранци

540240_85612021Сирийската власт освобождава повече от 2.1 хиляди затворници в замяна на пуснатите на свобода от метежниците 48 пленници от Иран, съобщава турският вестник “Хюриет”.

Според информацията на изданието, сред освободените лица има четирима граждани на Турция. Процесът на замяна тече в принциите на Дамаск, Латакия, Хомс, Идлиб и Алепо при посредничеството на представители на Турция, Катар и Иран.

Както се очаква, замяната ще завърши тази вечер.

През август 2012 г. сирийските метежници плениха 48 граждани на Иран. Сирийските опозиционери твърдяха, че сред пленниците има служители на Корпуса на стражите на Ислямската революция, в същото време Техеран заяви, че става дума за поклонници, които се били насочили към мавзолея Зейнаб в Дамаск.

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Twitter picture

В момента коментирате, използвайки вашия профил Twitter. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s