Руска делегация е пристигнала в столицата на Ливан Бейрут тези дни, за да обсъди перспективите за руско-ливанския договор с Централното командване на ливанската армия в името на координираните военни действия срещу Ислямска държава, съобщи The Arab Source.
Според сведенията от компетентен източник от правителството, руско-ливанският военен договор включва координиране действията на двете сили (армията на Сирия и ливанската групировка “Хизбулла”) срещу терористите в региона.
Отрядите на “Хизбулла” понастоящем се сражават в района Arsal в провинция Бекаа, както с Ислямска държава, така и със сирийската групировка “Джабхат Ал-Нусра”. Въоръжените боеве между ливанската съпротива и гореспоменатата групировка продължават с променлив успех в Ливан вече над шест месеца. Терористите не могат да бъдат изгонени, защото липсват съвместни действия и съгласуване при вземането на решенията от различните сили, борещи се с Ислямска държава.
Неотдавна руска делегация беше в столицата на Ирак Багдад, където се обсъди аналогично споразумение с иракските въоръжени сили. Резултат от преговорите стана създаването на съвместния координационен щаб, който включва в себе си представители на Русия, Ирак, Сирия и Иран. Новината се оказа неочаквана за Запада и най-вече за американското разузнаване, коeто “проспа” новото обединение срещу терористичната заплаха. Ако аналогичните преговори с ливанската съпротива се увенчаят с успех, то руснаците ще могат по-ефективно да ръководят ударите срещу Ислямска държава, което ще повлияе сериозно върху нормализиране на обстановката в региона и ще засили авторитета на Русия в страните от Близкия Изток.
Гореописаното споразумение предизвика сериозната тревога на Запад, особено в САЩ. Началото на активните военни действия, които Русия започна срещу Ислямска държава предизвика паника в НАТО и неговите близкоизточни съюзници. Обединените Арабски Емирства настояха Русия да прекрати ударите си, защото Русия уж не воювала с Ислямска държава, а с противниците на Башар Асад (сякаш Ислямска държава НЕ е противник на Башар Асад, бел.ред.).
С тази цел започна да се реализира пропагандна кампания, обвиняваща Русия в бомбардиране на мирно население и вече наличие уж на многочислени жертви. Но замислите са опровергани от последвалото съобщение от ООН, от което става ясно, че получените данни са от недостоверни източници.
(сякаш Ислямска държава НЕ е противник на Башар Асад, бел.ред.)
– бих добавил, сякаш т.нар. „противници на Башар Асад“ не са съюзници на Ислямска държава, снабдяващи я с оръжие и обучени бойци. Сякаш Ислямска държава не е рожба на Фашингтон – точно така, както и „обединената опозиция“, тоест, „свободната сирийска армия“. Сякаш „Джабхат ан Нусра“, „Ал-Кайда“ и „Ислямска държава“ не са едно и също нещо. И изобщо, сякаш не са абсолютно всички кретенясали бандити и главорези в Сирия организирани от Фашингтон и не са финансирани и снабдявани с оръжие от марионетките на Фашингтон (СА и Катар).